Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

ArtExperience 2007: Yerel Modernlik / Küresel Beklentiler

Eylül 12, 2007 00:00

Domus Academy tarafından iki yılda bir düzenlenen “ArtExperience” adlı atölye çalışması 2007 yılında 10. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında santralistanbul’da düzenlendi. Çeşitli ifade yöntemlerini birleştirip disiplinlerarası bir ortam yaratmayı ve kültür sanat dünyasında taraflar arasında bir etkileşim oluşturmayı hedefleyen “ArtExperience 2007”, Domus Academy, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, santralistanbul ve Milano Trienali ortaklığıyla gerçekleştirildi.

12-14 Eylül 2007 tarihlerinde “Yerel Modernlik/Küresel Beklentiler” teması altında gerçekleştirilen çalışmanın küratörlüğünü Maurizio Bortolotti, yürütücülüğünü ise Türkiye’den genç sanatçı Ömer Ali Kazma ile Hong-Kong’tan Map Office üstlendi. Çanakkale Seramik & Kalebodur sponsorluğunda yürütülen ve dört gün süren etkinlik boyunca, sanat ve mimarlıkta modernizmin farklı anlamları hem küresel hem de yerel yaklaşımlarla ele alındı.

Atölye çalışmalarının son gününde, sanat dünyasının önemli isimlerinin katıldığı bir yuvarlak masa toplantısı da düzenlendi. 15 Eylül 2007 Cuma günü gerçekleşen “Sanat, Tasarım ve Mimari: Farklı Modernlik Düşünceleri” başlıklı toplantıda, santralistanbuleski Direktörü Serhan Ada, küratör Maurizio Bortolotti, Triennale Direktörü Andrea Cancellato, İstanbul Modern Direktörü David Elliott, Domus Academy Direktörü Emilio Genovesi, Nurus Başkan Yardımcısı Renan Gökyay, İstanbul Bienali Küratörü Hou Hanru, sanatçı Ömer Ali Kazma, Maria Grazia Mazzocchi, Map Office, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Triennale Başkanı Davide Rampello ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner katılımcılarla fikir ve deneyimlerini paylaştılar.

Etkinlik Detayları

Location

Ana Galeri

Between

Eylül 12, 2007

Opening

00:00