Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

Coca Cola ile Mutluluk Yolculuğu

Aralık 07, 2011 01:00

07-21 Aralık 2011 tarihleri arasında, santralistanbul Galeri 1'de ziyaretçiyle buluşan  "Coca-Cola ile Mutluluk Yolculuğu" adlı sergide Coca-Cola, izleyicileri geçmişten geleceğe uzanan bir yolculuğa çıkardı.


125. yılı sebebi ile gerçekleştirilen bu sergi için Coca-Cola'nın merkezi Atlanta'daki müzesinden çok özel parçalar ilk kez Türkiye'ye getirildi. Sergide aralarında Andy Warhol, Norman Rockwell, Haddon Sundblom,  Hufford, Peter Tutzauer gibi önemli sanatçıların Coca-Cola için yaptığı eserler de bulunuyor. Sergide Coca-Cola’nın dünyadaki ve Türkiye’deki ilk ilan çalışmalarının yanı sıra uzaya gönderilen ilk Coca-Cola şişesi, uzay için tasarlanan ilk içecek makinası, ilk promosyon malzemeleri ve Türk koleksiyoner Melis Kori’nin Türkiye’de satışa sunulan şişelerden oluşan 170 parçalık koleksiyonu en dikkat çeken parçalar arasında yer aldı.

 

Mekan ve zaman algısı değiştirilerek geleceğe atıfta bulunan ikinci bölümü ise görsel bir gösteriden oluştu. Coca-Cola’nın geleceğe uzanan öyküsünü yaklaşık 4,5 dakikalık sanal bir yolculuğa dönüştüren bu bölümde 4 boyutlu ses kullanımı gerçekleştirilerek davetlilere 360° görsel deneyim yaşatıldı. Türkiye’de ilk kez kullanılan bu sistemle Coca-Cola’nın sahip olduğu temel değerlerden yola çıkarak özel olarak tasarlanan görsel efektler, davetlilere 360°’lik açıyla izleme imkanı sağlayabilmek amacıyla Quadraphonic (Surround) ses uygulaması eşliğinde sunuldu.

Etkinlik Detayları

Location

Galeri 1

Between

Aralık 07, 2011

Opening

01:00