Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

Farklı Bir Benzerlik : Denize Doğru

Haziran 18, 2009 00:00

santralistanbul, Koreli 10 sanatçının, videodan yerleştirmeye, farklı alanlarda çalışmalarının yer aldığı günümüz teknolojik yaşamını çağdaş sanatçıların gözüyle anlatan “Farklı Bir Benzerlik: Denize Doğru” sergisine evsahipliği yaptı.

Farklı Bir Benzerlik projesi Türkiye ve Kore arasındaki dostluğun başlamasının 50. yıldönümü olan 2007 yılında Asya Çağdaş Sanat Forumu’nun, Seul ve İstanbul’da gerçekleşmek üzere bir kültür değişimi programı organize etmesiyle oluşturuldu. Ekonomik ve politik alanlar dışında pek fazla ilişkide olmayan bu iki ülkenin birbirlerini daha yakından tanıması, kültürlerini anlaması ve gelecekteki işbirliklerine bir ilk adım olarak Koreli ve Türk sanatçılar biraraya geldiler.

Proje kapsamında, 2008 yılının Aralık ayında Seul’deki, yeni çağdaş sanatlar merkezi Space Loop’ta gerçekleşen ilk sergide Türkiye’den genç sanatçılar işlerini Koreli sanatseverlerle buluşturdu.

KIM Jyeong-Yeon’un küratörlüğünü üstlendiği Farklı Bir Benzerlik: Denize Doğru sergisinde ise; Koreli sanatçılar, yarım yüzyıl önce bir tarım ülkesi olan ancak günümüzde dijital teknolojinin merkezi haline gelen ülkelerini algılayış biçimlerini, kendi yorumlarını yansıtan işleriyle izleyicilere aktardılar.

Sanatçılar:
BAE Youngwhan
HONG Kyoung Tack
JEON Joonho
JUNG Yeondoo
KIM Kira
LIM Minouk
LEE Sea Hyun
LEE Yongbaek
MOON Kyungwon
ZIN Kijong

Etkinlik Detayları

Location

Galeri 1

Between

Haziran 18, 2009

Opening

00:00