Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

MALIA (Malawi, Afrika)

Mart 24, 2012 22:00

Sesi, fiziği ve duruşuyla Caz müziğinin en baba dönemlerinin günümüz temsilcilerinden olan Malawi (Afrika) kökenli İngiliz şarkıcı Malia, Nina Simone’un parçalarını yeniden okuduğu son albümü “Black Orchid” ile, bu iddiasını perçinleyip dinleyicileri müzikal bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

 

Malia, 2012 yılında çıkardığı yeni albümü “Black Orchid”in turnesi çerçevesinde 24 Mart Cumartesi akşamı, bu sene 15. yılını kutlayan Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Tamirane'ye geliyor. Caz müziğinin efsane günlerini deneyimlemek için bu özel konseri kaçırmayın...

 

Eleştirmenlerin müzikal anlamda klasik ve modernitenin sentezi olarak tanımladığı Malia, bestelerinde caz, soul ve gospel gibi farklı tarzları bir araya getirirken müziğin çağları arasında gidip gelen zamansız ve buğulu sesiyle dikkat çekiyor. Malia, caz müziğin efsaneleşmiş ismi Nina Simone'un şarkılarını yorumladığı Black Orchidile, sesi, sözleri ve hayatlarının benzerlikleriyle kılavuzu olarak gördüğü Simone’a adeta bir saygı duruşunda bulunuyor.

 

Natacha Atlas, Janet Jackson, Charles Aznavourve MichelPetrucianni gibi isimlerle çalışan besteci, aranjör ve müzisyen AndreManoukian, “tüyleri diken diken eden büyülü bir ses” olarak tarif ettiği Malia ile başarılı müzik yolculuklarının uzun yıllar süreceği sinyalini ilk günden vermişti. Billie Holiday, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald ve Nina Simone’dan beslenen Malia, bugüne kadar 4 başarılı albüm çıkardı. 2002 yılında çıkarttığı ve büyük bir satış başarısı yakalayan ilk albümü YellowDaffodils’de yer alan ve albümle aynı ismi taşıyan şarkısında Erik Truffaz trompetiyle Malia’ya eşlik etti. 2004 yılında çıkarttığı Echoes of Dreamsalbümüyle de müzikseverlerin zihinlerinde yerini sağlamlaştırırken, 2007 yılında AndreManoukian ve Rene Ameline ile Paris ve civarında kaydettikleri YoungBones albümüyle de Fransa'nın önemli caz vokalleri arasına girdi.

 

Müzikseverler, Malia’nin son albümünde yer alan “My BabyJustCaresFor Me”, “FeelingGood” gibi akıllara kazınmış Nina Simone bestelerini Malia’nın eşsiz yorumuyla dinleyecekleri gecede ayrıca, eski albümlerinden besteleri de dinleme fırsatı bulacaklar.

 

Vokalde Malia, piyano, org ve “kalimba”da Tim Sharp, gitar ve kontrbasta Jean-Daniel Botta, davul ve “kas kas”daLaurent Series, bu sene 15. Yılını kutlayan  Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 24 Mart Cumartesi akşamı, saat 22:30’da Tamirane'de müzikseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Malia sahne almadan önce ise 21:00’dan itibaren Deform plak dükkânı kurucularından Ozan Maral, namı diğer Deform-E keyifli bir ısınma turu için kabinde olacak.

malia-oline.com   |   myspace.com/maliaofficial

Avantajlı Biletler Biletix’te (45 TL)

21:00 : Deform-E

22:30 : Malia

Bilgi için: tamirane.com | twitter.com/Tamirane | facebook.com/tamiraneofficial | info@tamirane.com

Basın için: Gül Adıyaman 212 311 73 43 | 530 936 65 66 | gul@tamirane.com

Etkinlik Detayları

Location

Tamirane

Between

Mart 24, 2012

Opening

22:00