Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

Gelecek Kuşakların Hiç Tanıyamayacağı Dünya

İlk kez sergilendiği New York'ta büyük ilgi gören, gezegenimizin bir daha geri dönmemecesine yitirdiklerine dikkat çeken “İklim Değişikliği” Sergisi, 4 Ekim'de İstanbul'da.


Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında basta cocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

ABD'de büyük ilgi gören 'İklim Değişikliği Sergisi' Türk Telekom ana sponsorluğunda santralistanbul Ana Galeri'de sanatseverlerle buluşacak. 21. yüzyılın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren sergi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değişikliğinin sonuçlarını sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini gösteriyor. 650 metrekarelik alana yayılan ve 8 bölümden oluşan sergide, 4 adet interaktif, 4 adet anime küre, 2 adet mini video gösterimi, 20 adet teşhir objesi yer alıyor. Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabilecekler. Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.


Sergiyi hazırlayan Amerikan Doğal Tarih Müzesi, Amerika'nın en önemli müzelerinden birisi olarak 1869'da New York'ta kuruldu. Kendi sergi ekibinin yanı sıra, dünya çapında bilimsel kurumlarla işbirliği yaparak yılda 2 yeni sergi geliştirip, izleyiciyle buluşturuyor.