Değerli Ziyaretçimiz;
Enerji Müzesi, Bayram nedeniyle 28 Ağustos 2017 tarihinden 5 Eylül 2017 tarihine kadar ziyarete kapalıdır."

santralistanbul.org

Isınıyoruz Deyip Geçmeyin!

Amerikan Doğal Tarih Müzesi'nin 2009 yılında New York'ta açtığı ve 237 bin kişi tarafından ziyaret edilen “İklim Değişikliği” sergisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde ve Türk Telekom ana sponsorluğunda santralistanbul’da izleyiciyle buluşuyor. Sergi, ArterTasarım ve REC Türkiye işbirliğiyle 4 Ekim 2011 -15 Ocak 2012 tarihleri arasında santralistanbul Ana Galeri'de izlenebilecek.

 

En Temel Sorun


Kutup ayısından ölü bir mercana, anime kürelerden çeşitli interaktiflere yer verilerek geçmişle günümüzü gözler önüne seren "İklim Değişikliği" sergisi Türk Telekom'un ana sponsorluğunda 4 Ekim 2011'de santralistanbul Ana Galeri'de ziyarete açık olacak.

 

Sergi temelde iklim değişildiği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

21.yüzyılın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren “İklim Değişikliği” sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değişikliğinin sonuçlannı sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini gösteriyor.

 

8 bölümden oluşan “İklim Değişikliği” sergisinde, 4 adet interaktif, 4 adet anime küre, 2 adet video gösterimi, 20 adet teşhir objesi yer alıyor.

 

ArterTasarım tarafından Türkiye'ye getirilen ve REC Türkiye'nin uygulama ortağı olduğu sergiye her iki kurum tarafından geliştirilen ilave bir bölüm eklenerek, Türkiye'den örneklere de yer verilecek. Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabilecekler.